Deniz Yosunu Nedir

0

Deniz Yosunu Faydaları

Metabolizmanın işleyişini hızlandırıyor. Troid hormonundaki dengesizlikleri engellen maddelir içeren su yosunu, metabolizmayı hızlandırıyor. Ayrıca, B vitamini, kalsiyum ve çinko içeren yosun; deriye, tırnaklara ve saça karşı etkili.

Yosun Çayı Nedir

Eğer Çin’de yaşayan bir yaşlı olsaydınız ve bellek problemi çekiyor olsaydınız bölgenizdeki bitki uzmanını ziyaret ederdiniz. O şüphesiz dup moss’un Asya türünü dahil ederek özel bir çay yapardı. Her ne kadar dub moss, geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır ve şimdi de kullanılıyorsa da bilim adamları yalnızca son zamanlarda folklorün arkasındaki bilimsel temeli keşfettiler. Club moss, farelerde öğrenmeyi geliştirdiği, belleği geri kazandırdığı ve hafızayı koruduğu gösterilen iki kimyasal içerir huperzine A ve huperzine B-. Anekdotsol kanıtlara ve Çin tıbbındaki uzun kullanımına dayanarak, bu kimyasalların iki bacaklı hayvanlarda da benzer etkilere sahip olabileceği görülmektedir.

Huperzine, bellek için gerekli bir nörotransmitter olan asetilkolini parçalayan bir enzimin aksiyonunu inhibe eder. Dementialı (delilik) kişiler, bilgi tutma yeteneğini zorlaştıran normalden düşük asetilkolin düzeylerine sahiptir.

Yosun Çayının Faydaları Nelerdir

Belleği destekler.

Hafızayı güçlendirir.

Sınava hazırlanan öğrenciler için faydalıdır.

Yosun Çayı Nasıl Kullanılır

Günlük olarak bir fincan club moss çayı için. Ayrıca, biloba gibi diğer bitkilerle, DMAE, fosfatidil kolin, inositol ve serinegibi beyni destekleyen tamamlayıcılar, kombinasyon içinde tablet ya da kapsül formunda mevcuttur.

Yosun Çayı

Yosun Çayı, Hızlı ve kolay bir biçimde kilo vermek, bu şekilde sağlıklı ve problemsiz olan bir yaşam sürmek pek çok insanın hayalleri arasında yer almaktadır. Yapılacaklar oldukça basit gibi görünse de uzun bir vadeye vadeye yayılması ve adım adım yapılması şart olan planlar, kilo vermeyi yaşamın içine yedirilmesini de gerektiriyor. Spor yapmak, yenilenlerin yağ miktarlarına dikkat etmek, protein ve lif ağırlıklı beslenmek şeklindeki önlemlerin yanı sıra, uzmanlar bitkisel çözümlerin ve alternatif tıbbın kullanılmasını da şiddetle tavsiye edilir.

Bu mevzuda tavsiye edilebileceklerden birisi ise zayıflama çayları şeklinde açıklanabilir. Zayıflamak için çay kullanımı senelerden buyana oldukça yaygın bir biçimde yapılmakta ve senelerdir kişiler tarafından zayıflatan çayların gücü bilinmektedir. Bu sebepten dolayı seçilen bitkiler ise senelerdir buyana kişiler ve bilim tarafından elenerek günümüzde biraz daha sınırlandırılmıştır.

Yosun çayı, günümüzde en yaygın olarak kullanılan zayıflama çaylarındandır. Denizin ve okyanusun içerisinde yetişmekte olan yosunların özenle toplanması, çeşitli işlemlerden geçirilmesi ve kullanıcıya sunulması neticesinde rahatlıkla nimetlerinden faydalanacak olan bu çay cinsi, artık Fitchoy tarafından da üretilmeye başlandı ve oldukça güvenilir bir biçimde piyasaya sunuldu. İçerisinde yosunun dışında birçok yararlı kara bitkisinden de karışımlar yer alan olan bu çay, böbrek hastalıklarından diyabete kadar birçok hastalığı geriletme mevzusundaki yardımcı tedavi özelliklerini de içerisinde barındırır. Zayıflamak için çay arıyor fakat markası, nereden alınacağı, nası kullanılacağı mevzusunda kafa karışıklığı varsa bu mevzuda tercih edilmesi gereken ürünlerin Fitchoy tarafından çoktan üretildiğini bilinmektedir.

 

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz