Kore Ginseng Pekmezi

2

Kırmızı Ginsengi Pekmezi Nedir ?

Kore Kırmızı Ginseng Pekmezi(ekstraktı)  Faydaları ve Kullanımı

Kırmızı Kore Ginseng Pekmezi insan sağlığı için çok büyük faydaları olan doğru kullanıldığı taktirde insan üzerinde olumlu bir çok etkisi olan bir ginseng kullanım şeklidir.bu sebeden ginseng pekmezi ginseng kullanımı açısında en faydalı olan kullanım şeklidir.

Ginseng strese karşı faydalıdır, yani stres gidericidir. Ginseng in tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür.Ayrıca Ginseng, fiziksel aktiviteleri ve vücut direncini artırır.

Özellikle sporcular için fiziksel ve mental (zihinsel) dayanıklılığı artırır, enerji düzeylerini yükseltir, atletik performansı arttırır.Ginseng antioksidan bir bitkidir. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.Ginsengin faydaları arasında kolesterol düşürücü özelliğini de saymak gerekir.Ginseng cinsel gücü arttırır.

Ginseng in uzun bir süreden beri, özellikle erkeklerin üretkenliğini, erkeklik hormonu (testesteron) ve sperm miktarını, cinsel gücünü ve dolaşım sistemlerini (özellikle prostat büyümesine karşı) olumlu bir şekilde etkilediği de bilinmektedir.

Ayrıca o, erkeklerde aşırı stres ve yorgunluktan kaynaklanan performans düşüklüğünü de giderebilmektedir. Ginsengin tümör hücrelerinin büyümesini yavaşlattığı, hatta durdurduğu rivayet edilir.

Ginseng anemiye iyi gelir.Ginseng in kadınlar üzerindeki beynin hafıza  merkezlerini uyarıcı etkisinin bulunması ise yenidir.

Ginsengin Uzman Görüşlere Göre Yedi Etkisi

  1. Enerjiyi geri toplar ve depresyonları önleyebilir.
  2. Sağlıklı kan hücreleri üretir ve kan basıncını düzenleyebilir.
  3. Zihni sakinleştirir ve ruhu dinlendirebilir.
  4. Vücut sıvılarını yeniler susuzluğu giderebilir.
  5. Mideyi güçlendirir ve ishali önleyebilir.
  6. Akciğerleri güçlendirir ve öksürüğü durdurabilir.
  7. Vücut toksinlerini atar, şişlikleri önleyebilir.

Her gün sabah veya akşam farketmeksizin 1 kaşık ile tüketiyoruz. Pekmezlerde de aç veya tok karın farketmemektedir. Bu dediğim oran yetişkin bireyler içindir ayrıca.

Paylaş

Yazar Hakkında

2 yorum

Yorum Yaz