Ginseng

0

Ginsengi

Ginseng bitkisi 80 cm boyunda yetişir ve el yapımı yaprakları taşır. Ginseng bitkisinin çiçekleri sarımsı-beyazdır. Kök silindir gibi görünüyor ve 12 cm uzunluğa ve 2 cm kalınlığa kadar çok sayıda komşu dalı var. Ginseng, sarmaşık ailesinin birisidir ve onunla alakalıdır. Bir kere Doğu Asya’dan gelen ginseng, Kore, Japonya ve kuzeydoğu Çin’de de yetiştirilmektedir.

Kırmızı ve beyaz ginsengi , iki çeşit değil, sadece iki farklı işleme yöntemi vardır. Beyaz ginseng ile kökleri renklerini korumak için hemen kurutulur. kırmızı ginseng , farklı bir şekilde işlenmektedir kökler buharlaştırılır ve daha sonra kurutulur. Bu, diğer rengi oluşturur. Bununla birlikte, kırmızı ginsengi için büyüyenler , kökleri beyaz ginseng’den altı hafta daha uzun süre alabilmelidirler, aksi takdirde bu ginsengin aynı etkiye sahip olmaz ve bunun önüne geçmek ister.

Ginseng Sağlık üzerindeki Faydaları:

Ginseng’in kalp ve dolaşımı uyarıcı bir etkisi var, aynı zamanda antidepresan olarak da var. Dahası, biri Ginseng’den sonra iyi bir sinir yemeği ve cinsel istek artıracağını söylüyor. Ancak aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirmek için ginseng iyi bir seçimdir. Menopoz sırasında kadınlar bu çareyi kullanır. Aksi takdirde, tek bir böylece, metabolizma, düşük kan basıncı uyaran, düşük kan lipid seviyesini korumak, kronik solunum yolu hastalıkları iyileştirmek ve gücünü artırabilir.
Ginseng stres için önerilir, böylece stres hormonlarını daha iyi parçalayabilirsiniz. Ancak fiziksel güçlendirme için ister ameliyat sonrasında, ister hastalıktan sonra, ister genel yorgunluk sonrasında olsun. Yaşlı insanlar ginseng yediğinde, daha iyi düşünebilir, daha iyi konsantre olabilirsiniz ve daha hızlı tepki verebilirsiniz. Bu nedenle, ilke olarak yaşlılık döneminde ginsengi almak zorunluluğudur.

 

Ginseng’in Yaşam Kalitesini Artırıyor

kuru ginseng kökü - beyazGinseng’in yaşlanmayı uzatması, yaşlanmayı durdurması, hastalıkları yenmesi, sevme ve daha genç olma yeteneklerini korumak veya canlandırmak olduğu söyleniyor. Kim burada hayır diyebilir? İlk olarak, ginseng’in ne biçiminde olmasını istediğini veya almayı öğrenmek için iyi bir tavsiye almalısın.

Çünkü ginseng çayı menopoz semptomlarına ve ayrıca gribe yardımcı olsa da, bağışıklık sistemini güçlendirmek için kapmak gerekir; her durumda kapsüllere . Bu, çaydan daha fazla içeriğe sahiptir ve bu nedenle bazı hastalıklar veya koruyucu önlemler üzerinde daha iyi bir etki oluşturur. Birçok kişi ginseng’in kansere karşı mükemmel bir şekilde kullanılabileceğinden ve vücudu korumak için tavsiye edilir.

Ginseng’deki aktif içerikler

Ginseng gibi folik asit, vitamin C, B12, B2, B1 ve A. Bu Ginseng sunmak için yeterli enzimler, amino asitler, esansiyel yağlar, ginsenosid, peptitler, steroller, yağlı asitler ve mineraller bulunur ve aynı zamanda eser elementler gibi çok sayıda vitaminler içerir. Ginseng, insan vücudu için çok önemli olan selenyum ve germanyum sağlar. Ginseng önemli şeker bileşikleri sağlar. Tabii ki Bu kadar üstün kullanım sağlayan ginseng gibi birçok iyi içeriğe sahip başka doğal ilaç yoktur.

Ginseng yan etkiler:

Ginseng’in gerçekten tehlikeli yan etkisi yoktur. Geceleyin biraz gerginleşebilir, bu da gece uykunuzu etkileyebilir. Bu durumda, ara vermeli ve daha sonra ginseng almaya çalışmalısın. Allerjisi olan hastalar her durumda ginsengi alabilirseniz öncelikle doktora danışmalıdır. Ve ayrıca ilaç alırken, öncelikle ginsengin ek alımını kontrol etmelisiniz. Her ne kadar başka ilaçlarla ilgili riskler hakkında bir şey bilinmiyorsada yinede dikkat etmekte fayda vardır.

Ginseng farklı türevleri

Ginseng farklı türevleri vardır. Her şey, ürünü ne kullanmak istediğinize bağlı. Böylece bir cilt bakımı yağı, çaydanlık ve tablet biçiminde bir çay gibi kozmetik bakımından ginseng alabilirsiniz . Elbette, kozmetik ürünleri sadece güzellik için çalışır ve kardiyovasküler sistemi garanti etmez.

Ancak araştırmacılar, içten gelenlerin de dışa uygun olduğunu belirttiler. Ve güzelliklerini düzenli olarak ginseng’e ayıranlar da kırışıklıkları takdir edeceklerdir. Cilt değişir, sıkışır, kırışıklıklar azalır veya tamamen kaybolur. Sadece bunu düzenl bir şekilde denemen gereklidir.

Ginsengi bir ekstre ve toz olarak alabilirsiniz . Hastalıklarda, ginseng özütü her zaman tavsiye edilir çünkü vücuda en iyi ve en hızlı çalışır. Aksi halde, gelecekteki hastalıklardan kendinizi korumak isterseniz kapsüllere veya tabletlere başvurabilirsiniz. Sevmiyorsanız, tozu yoğurt ya da kakaoya dökün ve içebilirsiniz. Her kişi için mükemmel bir ginsengi ürünü bulunacak ve gelecekte hangisi tatmin edilecekmiş. Dişlerinizi çok özel bir şekilde korumak için ginseng ile diş macunu bile alabilirsin.

Kırmızı veya beyaz ginseng Nedir ?

ginseng bitkisiÇoğu alıcı beyaz ya da kırmızı ginsengi kendiniz kullanmanız gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız. Burada söylenebilir ki, genellikle bu konu kişinin inançı ile alakalıdır..

Kırmızı ginseng daha uzun sürer, ancak etkisini de kaybeder. Ve kırmızı ginsengin aslında zorunluluktan yoksun olduğunu öğrendiğinde, muhtemelen bu soruyu artık sormayacaksın. Bir noktada, belki bin yıl önce, kurutulmuş ginseng köklerinin taşınması zordu ve çoğu zaman, yolculuğun sonunda, hiç bir şey olmadığı için ve zarar görmediği için bu kurutulmuş ginseng için bir artıdır.

O zamandan beri kırmızı ginsengi kökü beyaz ginseng’den daha iyi bir üne sahiptir , ancak o kadar da iyi değildir. Ama Bu nedenle o da gerçekten pahalı, kırmızı ginseng BU DURUM, sağlıklı daha iyi ve daha uzun hale zengin insanların hayallerindeki olurdu. Ama bugün açıkça her şeyi görebilir beyaz ginseng dokunmatik kırmızı ginseng daha doğal ve eşit derecededir.

Bugün kırmızı ve beyaz ginsengi elde edersiniz ve kendinize daha fazla güvenmek istediğinizide ikisinden birini seçebilirsiniz. Kırmızı ginseng, beyaz ginseng’e oranla Kırmızı ginseng ona yaklaşmak için 6 yıl veya daha uzun süre büyümeli ve ayrıca beyaz gensengden daha hafif tada da sahiptir.

Ginseng üretici

Çeşitli üreticiler ve ginseng ürünlerinin distribütörleri var. örnek FloraFarm GmbH, Ginseng-laden.de, şirket Gintec International GmbH, KGV Kore Ginseng mbH ‘Naturwaren Blum, Herbosus Bergen, Nuvovita GmbH ve daha fazlası için.
Eczanelerde ve eczanelerde Abbey, Doppelherz, Alcura Naturheilmittel, Dr. med. Förster AG ve daha fazlası. o ginseng satış değerinde görmek ve pastadan bir parça istiyorum çünkü piyasada ginseng için bulunacak halen daha üreticileri vardır.

Bununla beraber türkiyede satışı olan likya sağlığın koreden ithal ettiği  KGC Kırmızı Kore Ginseng Tablet ve cemre kozmetik gıdanın yine koredenithal ettiği KGNF Samsung Kore Kırmızı Ginseng in tavsiye edebiliriz.bu iki ürün %100 koreden olup gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

işte bu ürünleri satın alabileceğiniz ve bizimde tavsiye ettiğimz sitelerden alabilirisiniz..

1:http://ginsenghapi.com

2:http://koreginseng.com

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz