Acı Biber Nedir ? Acı Biber Zayıflatırmı ?

0

Acı Biber Zayıflatırmı Acı Biber İle Zayıflama Nasıl Olur

Pepper Time Plus tok tutma özelliği ile abur cubura olan iştahınızı azaltıyordu. Pepper Time Plus ile tok kalma süreniz daha da uzuyor ve günü sadece tek öğünle açlık hissetmeden geçiriyorsunuz. Yemek yerine sadece bol bol su içerek hem kilo almıyor hem de zinde kalıyorsunuz.

acı bibePepper Time Plus tok tutma özelliği ile abur cubura olan iştahınızı azaltıyordu. Pepper Time Plus ile tok kalma süreniz daha da uzuyor ve günü sadece tek öğünle açlık hissetmeden geçiriyorsunuz. Yemek yerine sadece bol bol su içerek hem kilo almıyor hem de zinde kalıyorsunuz.

Acı biber ile zayıflama

Acı biber kilo vermek için en etkili bitkisel çözümlerden biridir. İçerisindeki maddeler ile yağ yakımını ve metabolizmayı hızlandırır. Diyet programına mutlaka eklenmesi önerilen acı biber, sindirim sağlığı için de faydalıdır. Vücutta yağ birikimi olmasını engeller.

Acı biberle nasıl zayıflanır: Acı biberle kilo verme:

Acı biber kapsaisin adında termojenik bir kimyasal içerir. Kelime olarak termojenik ısı üreten anlamına gelir. Acı biber de vücuttaki ısının artmasını sağlar. Böylece metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımını hızlandırır. Bu maddenin iştah bastırıcı özellikleri de vardır. Acı biber özellikle limon suyu ile karıştırılarak tüketildiğinde vücuttaki toksinlerden hızlı bir şekilde kurtulmaya yardımcı olacaktır. 1 bardak ılık suya 1 çay kaşığı acı biber eklenir. 10 dakika bekletilir. Süzülür ve içerisine yarım limon suyu eklenerek tüketilir.

Acı biberle zayıflamanın yolları:

Kapsül şeklinde takviye oalrak alınabilir.

Salata ve yemeklere eklenebilir.

Çorbalara eklenebilir.

Çay şeklinde tüketilebilir.

Eğer kapsül şeklinde alınacaksa genellikle ılık su ile birlikte günde 1 ila 3 kapsül alınması önerilir. Ancak doz konusunda mutlaka yine doktora danışılmalıdır. Baharat olarak kullanılacaksa en fazla 1 yemek kaşığı kullanılmalıdır.

Acı biber diyeti

Acı biber diyeti çok popüler bir diyettir. Vücuttaki yağ yakımını önleyen serbest radikallerin ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar. Acı biber diyeti 10 ila 40 gün kadar uygulanabilir. Kişiye uygun diyete ek olarak özel bir karışım tüketilmelidir. 1 bardak kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı acı biber ile taze sıkılmış limon suyu, akçaağaç şurubu eklenerek tüketilebilir. Bu karışımın özellikle sabahları tüketilmesi önerilir. Bu şekilde toksin atılımını azaltır. Ayrıca genel sağlık için de faydalıdır.

Diyette ilk 36 saat boyunca taze narenciye sularının tüketimine özen gösterilmelidir. Ayrıca meyve ve sebze odaklı bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Sebze ve meyve suları da tüketilebilir. Antioksidan içeren besinler yağ yakımını hızlandıracaktır. Gün içerisinde tüketilen her lokmanın iyi çiğnenmesi gerekir. Bu şekilde sindirim sisteminin daha sağlıklı çalışması sağlanır.

Acı biber ile zayıflamak için nelere dikkat edilmeli?

Acı biber kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda cinsel yaşam ve daha güçlü bir sindirim sistemi için etkilidir. Ancak bazı yan etkileri olabilir. Çok güçlü bir baharat olan acı biberin çok fazla tüketilmesi mide sorunlarına neden olabilir. Özellikle reflü, gastrit ya da mide ekşimesi gibi sorunlar yaşayan kişilere önerilmez. Herhangi bir besine karşı alerji söz konusu ise acı bibere karşı da alerji olabilir. Bu nedenle dikkatli tüketilmesi önerilir. Acı biber hamile kadınlara önerilmez. Çeşitli sindirim bozukluklarında kullanılsa da emziren kadınlar için de önerilmez. Aspirin, anti asitler ve kan sulandırıcı olarak kullanılan ilaçlar varsa acı biberile etkileşime girebilir. Bu nedenle yine bu tür ilaçlar kullanılıyorsa tüketilmemelidir.

Acı bibere kilo vermeye yardımcı olur. Ancak tek başına acı biber tüketilmesi kilo verdirmez. Mutlaka kişiye uygun bir beslenme planı da takip edilmelidir. Bu nedenle bir diyetisyene başvurulabilir. Ayrıca düzenli egzersiz de şarttır. Her gün düzenli olarak yürüyüş ve koşunun yanı sıra haftada 3 gün kardiyo ya da ağırlık egzersizleri yapılabilir. Stresin azaltılması da kilo vermede etkilidir. Bu nedenle düzenli olarak yoga ya da meditasyon teknikleri uygulanabilir. Kilo verme süreci zorlu bir süreçtir. Bu nedenle motivasyon yüksek tutulmalı ve kişinin kilo vermeye olan inancı kaybedilmemelidir. Motivasyonu etkileyen en önemli etken her gün tartılmaktır. Kişi kilo verdiği görmediği için hayal kırıklığına uğrar. Bu nedenle haftada 2 ya da 3 kez tartılmak motivasyon üzerinde daha etkili olacaktır.

 

ACI BİBER YEMEK SAĞLIKTIR!

Acı biberin özü olan capsaicin maddesinin beynin endorfin salgılamasına yol açtığını aktaran Uzman, bunun doğal ağrı kesici olduğunu ve vücutta bir mutluluk-iyilik halinin oluşmasını sağladığını dile getirdi.

Sinirlerin yumuşaması ile salgılanan endorfin vücutta ağrı kesici etki yaptığını vurgulayan Bölükbaşı, acı biberin, sindirime yardım ettiğini, iştah açtığını, kanda şeker ve kolesterolü azalttığını belirten Bölükbaşı şöyle konuştu:

ACI BİBER TÜKETİN! MİKROPLARI ÖLDÜRÜN!

‘’Acı biberin içerisinde bulunan beta karoten, antioksidan ve C vitamini sayesinde vücudu kanser ve kalp krizine karşı da koruma altına aldığı yapılan araştırmalar ile ortaya konuldu‘’ diyen Bölükbaşı, şöyle devam etti:

“Acı biber yenildiğinde vücutta dolaşımı hızlandırır. Bu sayede felç riskine karşı da koruma sağlar. Acı biberin midede mikropları öldürme özelliği vardır. Ülser gibi mide rahatsızlıklarına sebep olan mikropları öldürmek için acı biber tüketebilirsiniz. İştah açıcı özelliği herkes tarafından bilinmektedir. Bu dezavantaj gibi görünse de acı biberin metabolizma hızlandırma ve kabızlığı önleme etkisi daha fazladır. Bu sayede zayıflatıcı özelliği vardır. Ayrıca vücuttaki yağı yakma özelliği de bulunur. Lifli bir yapıya sahiptir. Gün içinde 1 tane yiyeceğiniz acı biber kabızlık sorununu önler.”

ACI BİBER TÜKETİRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTA!

Acı biberin birçok faydası bulunan bir besin olduğunu fakat her besin gibi aşırı tüketiminde acı biberin de bazı dezavantajları olabileceğini hatırlatan Dr. Bölükbaşı, “Aşırı tüketildiğinde hemoroid ve ülser gibi hastalıkları tetiklemektedir. Acı biber esansından yapılan krem gibi ürünler de mutlaka hekim önerisi alınıp, kullanılmalıdır. Sınırlı ve düzenli şekilde kullanarak, siz de vücudunuzda mucizeler yaratmasına izin verebilirsiniz‘’ açıklamasını yaptı.

Acı biber özünden yapılan ilaçların da çok sayıda hastalıkta etkili olduğunu belirten Bölükbaşı, “Tüm bu özellikleri ile acı biber, dünyanın en iyi ve ucuz ilacı olmaya adaydır” diye konuştu.

Paylaş

Yazar Hakkında

Yorum Yaz